Yhteystiedot

Kaikkiin hankkeeseen liittyviin kysymyksiin vastataan osoitteesta susilife@luke.fi.

Projektikoordinaattori Madeleine Nyman
madeleine.nyman@luke.fi
029 532 2336

Hankkeen tieteellinen johtaja tutkimuspäällikkö Katja Holmala
katja.holmala@luke.fi
029 532 7206

Viestintäkoordinaattori Iina Ala-Kurikka
iina.ala-kurikka@luke.fi
029 532 2812

Erikoissuunnittelija Mari Tikkunen, Suomen riistakeskus
mari.tikkunen@riista.fi
029 431 2239

Hankesuunnittelija Jaakko Alalantela, Suomen riistakeskus
Pohjanmaan aluetoimisto
jaakko.alalantela@riista.fi
029 431 2278

Hankesuunnittelija Pekka Uuksulainen, Suomen riistakeskus
Pohjois-Karjalan aluetoimisto
pekka.uuksulainen@riista.fi
029 431 2294

Ylitarkastaja Juha Ahonen, Metsähallitus
juha.m.ahonen@metsa.fi
040 6464 250

Rikosylikomisario Harri-Pekka Pohjolainen, Itä-Suomen poliisilaitos
harri-pekka.pohjolainen@poliisi.fi
029 545 6567

Erityisasiantuntija Tapani Veistola, Suomen luonnonsuojeluliiton Uudenmaan piiri
tapani.veistola@sll.fi
040 061 5530

Eräpartion vihjepuhelin
050 534 3174

SusiLIFE

SusiLIFE välittää tietoa sudesta ja sen käyttäytymisestä, edistää paikallistason vuorovaikutusta ja tuo työkaluja susien aiheuttamien haittojen ja vahinkojen ennaltaehkäisyyn.

Toteuttajat ja rahoittajat

SusiLIFE-hanketta toteuttavat Luonnonvarakeskus (koordinaattori), Suomen riistakeskus, Metsähallitus, Itä-Suomen poliisilaitos ja Suomen luonnonsuojeluliiton Uudenmaan piiri.
Partner - Police logo
Partner - Luke logo
Partner - Metsähallitus logo
Partner - Suomen luonnonsuojeluliitto logo
Partner - Suomen riistakeskus logo
Hanke on saanut rahoitusta Euroopan unionin LIFE-ohjelmasta. Hanketta rahoittavat lisäksi maa- ja metsätalousministeriö, ympäristöministeriö ja toteuttavat organisaatiot. Maa- ja metsätaloustuottajain Keskusliitto MTK ry rahoittaa kotieläinten suojaamista ja vahinkojen ennaltaehkäisyä koskevia toimenpiteitä.
Verkkosivuston on tuottanut SusiLIFE-hanke (LIFE BOREALWOLF, LIFE18 NAT/FI/000394). Hanke on täysin vastuussa tälle verkkosivulle tuottamastaan sisällöstä. Euroopan komissio tai EASME ei ole vastuussa aineistosta tai aineiston sisältämien tietojen käytöstä.
EU Life logo