Yhteystiedot

Kaikkiin hankkeeseen liittyviin kysymyksiin vastataan osoitteesta susilife@luke.fi.

Tilaa ajankohtaiset hankekuulumiset sähköpostiisi (luonnonvarakeskus.microsoftcrmportals.com)

Projektipäällikkö Madeleine Nyman
madeleine.nyman@luke.fi
029 532 2336

Hankkeen tieteellinen johtaja tutkimuspäällikkö Katja Holmala
katja.holmala@luke.fi
029 532 7206

Viestintäkoordinaattori Kaisa Nissi
kaisa.nissi@luke.fi
029 532 2446

Erikoissuunnittelija Mari Lyly, Suomen riistakeskus
mari.lyly@riista.fi
029 431 2274

Suunnittelija Mari Tikkunen, Suomen riistakeskus
mari.tikkunen@riista.fi
029 431 2239

Suunnittelija Jenni Pirinen, Suomen riistakeskus
jenni.pirinen@riista.fi
029 431 2307

Suunnittelija Mikko Jokinen, Suomen riistakeskus
mikko.jokinen@riista.fi
029 431 2324

Ylitarkastaja Juha Ahonen, Metsähallitus
juha.m.ahonen@metsa.fi
040 6464 250

Rikosylikomisario Harri-Pekka Pohjolainen, Itä-Suomen poliisilaitos
harri-pekka.pohjolainen@poliisi.fi
029 545 6567

Lauri Kajander, Suomen luonnonsuojeluliiton Uudenmaan piiri
lauri.kajander@sll.fi

Eräpartion vihjepuhelin
050 534 3174

Viestintäkoordinaattori Iina Ala-Kurikka (perhevapaalla)

SusiLIFE

SusiLIFE välittää tietoa sudesta ja sen käyttäytymisestä, edistää paikallistason vuorovaikutusta ja tuo työkaluja susien aiheuttamien haittojen ja vahinkojen ennaltaehkäisyyn.

Toteuttajat ja rahoittajat

SusiLIFE-hanketta toteuttavat Luonnonvarakeskus (koordinaattori), Suomen riistakeskus, Metsähallitus, Itä-Suomen poliisilaitos ja Suomen luonnonsuojeluliiton Uudenmaan piiri.
Partner - Police logo
Partner - Luke logo
Partner - Metsähallitus logo
Partner - Suomen luonnonsuojeluliitto logo
Partner - Suomen riistakeskus logo
Hanke on saanut rahoitusta Euroopan unionin LIFE-ohjelmasta (LIFE BOREALWOLF, LIFE18 NAT/FI/000394). Hanketta rahoittavat lisäksi maa- ja metsätalousministeriö, ympäristöministeriö ja toteuttavat organisaatiot. Maa- ja metsätaloustuottajain Keskusliitto MTK ry rahoittaa kotieläinten suojaamista ja vahinkojen ennaltaehkäisyä koskevia toimenpiteitä.
Verkkosivuston on tuottanut SusiLIFE-hanke. Hanke on täysin vastuussa tälle verkkosivulle tuottamastaan sisällöstä. Euroopan komissio tai CINEA eivät ole vastuussa aineistosta tai aineiston sisältämien tietojen käytöstä.
EU Life logo